حساب کاربری
تماس با ما

کتاب 365 مراقبه روزانه تائو

کتاب 365 مراقبه روزانه تائو

  • 200,000 تومان
  • 176,000 تومان

اطلاعات کتاب 365 مراقبه روزانه تائو

امروزه تائوئیسم مورد توجه و علاقه بیشتری قرار گرفته است از کلاس‌های فلسفه گرفته تا کتاب‌های هنری شما می‌توانید منابع و اثرات تائوئیسم را بیابید. متدهای تای چی Tai Chi و چی گنگ Chi Kung gong در Qigong) دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌شوند و افرادی که به معنویات علاقمند هستند مراقبه‌های تائوئیسم را دنبال می‌کنند. دانشمندان نیز به دلیل اثراتی که تائوئیسم بر ظن و در مکتب بودیسم ظن می‌گذارد. این مکتب با بودیسم هندوها تفاوت دارد آن را تأیید می‌کنند. شاعرهای کلاسیک چین همچون لی پو Lio) و تو فو (Tu Fu از مکتب تائوئیسم در اشعار خود الهام گرفته اند و بسیاری از ساختمان‌های مهم در چین (حتی امروزه بــر اساس قوانین تائوئیسم ساخته شده اند. اگر علاقمندان و خوانندگان انگلیسی زبان قصد آن را داشته باشند که بیشتر دربارۀ تائوئیسم جستجو کنند، باید بدانند که تا پیش از ۳۰۰ قبل از ميلاد مسيح تقریباً هیچ منبعی را نخواهند یافت. امــا بعــد از آن تاریخ موضوعات تائو تی چینگ Tao Te Ching آی چینگ (I) Ching) ، و چوآنگ تزو Chuang Tzu) به شکل گسترده ای ترجمه شدند و در کتاب فروشی ها در دسترس علاقمندان قرار گرفتند که همگی توسط خاندان ژو Zhou نوشته شده اند. کتاب‌های در دسترس دیگر همگی ترجمه هایی از شده.اند علم کیمیاگری ،تاریخ یا روشهای کنار آمدن با مسائل کوچک نظیر آشنایی با شیوه های ارتباطی تمرین‌ها و افسانه‌های مربوط به آن‌هاست که نباید آن‌ها را با اصول تائوئیسم اشتباه گرفت. 
علاقمندان به تائوئیسم بیشک این کتاب‌ها را دیده اند، مقالات مربوط به این موضوعات هنوز هم در مجلات مختلف به چاپ می‌رسند. در کنفرانس‌ها سؤالاتی درباره این موارد پرسیده می‌شود و افراد بیشماری درباره قوانین اصلی تائوئیسم دچار شک و سرگردانی می‌شوند که کدامیک از این موضوعات به معنای واقعی توضیح تائوئیسم و بیان اصول آن است و آن‌ها باید چه مواردی را در زندگی روزانه خود به کار ببرند. جای شگفتی نیست چرا که مترجمین لزوماً آموزش‌های لازم در این زمینه را نیاموخته اند و برای مدت طولانی در راه یادگیری یا به کارگیری این روش نبوده اند و به همین دلیل نگرش آن‌ها نسبت به این موضوع و هر موضوعی که ترجمه کنند بیشتر نگرشی علمی و آکادمیک است تا عملی و کاربردی؛ اگر خوانندگان تمایل دارند که بعد از آشنایی با تائوئیسم و قوانین ،آن قدمهای اولیه را در این مسیر بردارند و آن را در زندگی خود به کار برند تنها چند انتخاب محدود برایشان وجود دارد. 
در حقیقت جای کتاب مناسب برای افرادی که می‌خواهند تائوئیسم را وارد زندگی روزانه خود کنند خالی است. کتابی که بتواند ساختارهای سنتی و اصیل تائوئیسم را با موازین اشعارگونه و اسرار آمیز آن به زبان انگلیسی بیان کند و به گونه ای باشد که در عین حال که مفاهیم را به درستی انتقال می‌دهد. ماهیت اشعارگونه و اسرار آمیز تائوئیسم را نیز به زبان انگلیسی بیان کند تائوئیسم در فرهنگ چین قدرت یافت، به اندازه ای که هنوز هم در بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی به عنوان سبک زندگی افراد انتخاب می شود و پس از آن به فرهنگهای دیگر گسترش یافت. 

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
محصولات مرتبط