حساب کاربری
تماس با ما

کتاب زندگی حسینی

کتاب زندگی حسینی

  • 25,000 تومان
  • 21,250 تومان

کتاب زندگی حسینی

مجموعه یادداشت‌های عاشورایی

زائری در مقدمه کتاب می‌نویسد: «در فاصلۀ میان ولادت تا وفات انسان، در فاصلۀ میان آن زنده شدن و این زنده‌ترشدن، تجربه‌ها و آزمون‌ها و خطاها و... را زندگی می‌نامیم و هر کسی فرصتی دارد کوتاه یا کوتاه تر برای این زندگی و هر کسی مسیری را، شیوه‌ای را، حالی و حالتی را برای این زندگی برمی‌گزیند و گاه، حتی بی آنکه بداند و بخواهد، در شیوۀ این زندگی به کسی که پسندیده و دوستش داشته اقتدا می‌کند و در آخرت هم براساس همین زندگی و همین چگونگی با همان که مثل او بوده و شبیه او شده محشور می‌شود. این خلاصه داستانی است که برخی بیهوده طولانی‌اش می‌کنند!

وقتی حماسه‌ای به عظمت قیام و شهادت حسینی تاریخ را به دو نیمۀ قبل از عاشورا و بعد از عاشورا و جغرافیا را به دو پارۀ کربلا و غیرکربلا تقسیم می‌کند، زندگی هر انسانی هم یا این سوی خط است یا آن سوی خط. هر انسانی چه بداند و بخواهد و چه نداند و نخواهد، یا کربلایی هست یا نیست و اگر هست یا اگر نیست، در هرکدام، درجاتی و مراتبی و قدری و اندازه‌ای دارد. هر کسی در سبک زندگی‌اش، در خوراک و پوشاکش، در حرف زدن و خندیدنش، در معاشرت و دوستی‌هایش، در ظاهر و قیافه‌اش، در موضع‌گیری سیاسی و روابط اجتماعی اش...

تببین این ظهور و بروز عملی البته کاری سترگ و درازدامن است که هم زمان می‌طلبد و هم باید در قالب‌های متنوع و مختلف رسانه‌ای و در سطوح مختلف تربیتی و آموزشی دنبال شود. آنچه خواهید خواند، تنها قدم‌های کوچک و تلاش‌های بی رمق و ناچیزی است که با این انگیزه صورت گرفته و بخش عمدۀ آن طی دوازده سال گذشته در قالب ماهنامۀ خیمه انتشار یافته، یا برای طراحی و تولید محصولات «محیا» تدوین شده است؛ با این امید که برای صورت‌بندی زندگی حسینی در عرصۀ حیات فردی و اجتماعی مخاطبان عینی امروز جامعه، تلاش‌ها و اقدامات مؤثر و جدی رقم خورد و مخصوصاً در هیئت‌های مذهبی و مجالس حسینی، به عنوان کانون‌های اصلی و بنیادین جامعۀ مدنی شیعی، این مهم به شکل روشن‌تر و مشهودتری دنبال شود.»

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
محصولات مرتبط