حساب کاربری
تماس با ما

کتاب دارونامه گیاهی

کتاب دارونامه گیاهی

  • 1,800,000 تومان
  • 1,520,000 تومان

کتاب دارونامه گیاهی

به همراه CD

کتاب "دارونامه گیاهی" تازه ترین اثر استاد دکتر سید احمد امامی است که در 5 بخش اصلی: کلیات، تک نگاره ها (مفردات گیاهی)، بیماری ها، ضمائم  و نمایه ها بر اساس کتاب " Natures Medicines " نگارش یافته است.

کتاب به صورت نفیس و با بهره گیری از تصاویر مختلف و متن و ادبیات گویا و روان منبعی کامل و علمی برای تمام اقشار جامعه به ویژه متخصصان طب سنتی  به شمار می آید. اولین بخش کتاب درباره کلیات گیاه درمانی،تاریخچه و مبانی مکاتب گیاه درمانی و نیز نکاتی در مورد روشهای تهیه اشکال مختلف داروهای گیاهی است.

بخش دوم کتاب، حاوی تک نگارهای مربوط به 184 گیاه دارویی است. در هر تک نگار، نام علمی، نام متعارف، خصوصیات تشریحی گیاه، اندام های مورد استفاده، تریکبات موجود، اثرات درمانی، روشهای تهیه اشکال دارویی و میزان مصرف، موارد احتیاط و عوارض جانبی و بالاخره نکات مرتبط با کشت و پرورش گیاه مورد بحث، آمده است.

سومین بخش به شرح و توصیف بیماریهای مختلف و نحوۀ درمان آنها با استفاده از داروهای گیاهی تخصیص یافته است. بیماریهای مندرج در این بخش طی 19 دسته اصلی مرتب گردیده، که هر دسته در بردارنده گروهی از بیماریهاست. در هر مورد پس از توصیف مختصر بیماری، بندی با عنوان «با پزشک خود مشورت کنید» آمده، سپس علل بروز بیماری مورد بحث قرارگرفته است. در ادامه نیز گیاهان مفید برای درمان بیماری مزبور ذکر شده اند؛ بدین ترتیب که بعد از ذکر نام گیاه، شکل دارویی، نحوه تهیه و میزان مصرف آن آمده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
محصولات مرتبط