حساب کاربری
تماس با ما

کتاب حفظ سلامتی از دیدگاه طب سنتی ایران

کتاب حفظ سلامتی از دیدگاه طب سنتی ایران

  • 110,000 تومان
  • 102,300 تومان

کتاب حفظ سلامتی از دیدگاه طب سنتی ایران


کتاب فوق  تالیف استاد  دکتر محسن ناصری چهره شناخته شده و علمی دانشگاهی کشور در زمینه طب سنتی و فارماکولوژ ی  (دارو شناسی) است.
این کتاب  در بردارنده مطالب متنوع و سودمندی در زمینه سلامت است و اطلاعات مفید و کاملی را بر اساس آموزه های طب سنتی به مخاطبین در سطوح مختلف سنی و تحصیلی ارائه می نماید به صورتی که قابل استفاده برای همگان باشد .
همچنین در این کتاب به خواننده کمک شده تا ارزیابی صحیحی ازوضعیت مزاجی خود داشته باشد که این مطلب این کتاب را از سایر کتاب‌ها متمایز می سازد.
 در این کتاب ذکر شده که دستورات حفظ سلامتی د رطب سنتی ایران بر شش اصل استوار است و این شش اصل عبارتند از: آب و هوای سالم، حرکت و سکون کافی، خواب و بیداری مناسب، استفاده از خوردنی ها و آشامیدنی های مناسب، دفع مواد غیر ضروری و حفظ مواد ضروری بدن و کنترل صحیح حالات روحی و روانی .
توجه به این مساله مهم است که شیخ الرییس ابو علی سینا از بین اصول فوق سه اصل را برای حفظ سلامتی مهمتر می‌داند که عبارتند از :ورزش و سلامتی ، مدیریت غذا، مدیریت خواب.
در ویرایش دوم این کتاب مطالب جدید تری در موزد مزاج یاب ساده و مزاج دو پهلو و مدیریت برنامه زندگی کودکان و زنان باردار و انوع ورزش و مشت و مال و آب و هوا و آفتاب و مواد آلوده کننده و سمی اضافه شده و مفرداتی که فقط کاربرد دارویی داشتند حذف شده است.
این کتاب با دید متفاوتی به انسان و سلامتی او می نگرد و هدف آن ارتقا دانش عموم مردم در مورد طب سنتی و روش زندگی از دیدگاه این طب می باشد و هدف و آرزوی نویسنده این است که مردم با مطالعه این کتاب و افزایش دانش خود مراجعه کمتر و منطقی تری به مراکز درمانی داتشه باشند هر چند در صورت هر گونه بیماری اول باید به پزشک خانواده که به وضعیت جسمانی و طبیعت افزاد خانواده آگاه است مراجعه نمود.
 محتوی حاجی تقی

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
محصولات مرتبط