حساب کاربری
تماس با ما

کتاب امام حسین (ع) (14 قصه 14 معصوم)

کتاب امام حسین (ع) (14 قصه 14 معصوم)

  • 30,000 تومان
  • 26,400 تومان

کتاب امام حسین (ع) (14 قصه 14 معصوم)

14 قصه 14 معصوم 5

کتاب های بنفشه

برای دبستانی‌ها

برنده جایزه دوم مسابقه تصویرگری قصص قرآنی 1381

صبح روز دهم محرم، حسین لشکریانش را که ۳۰ اسب سوار و ۴۲ پیاده بودند را آماده کرد. سمت چپ سپاه را به حبیب بن مظاهر، سمت راست را به زهیربن قین و قلب را به حضرت عباس(ع) سپرد. وی همچنین دستور داد که دور تا دور خیمه ها، هیزم جمع آوری کنند و هیزم ها را آتش بزنند... امام مردم کوفه را به خاطر اینکه پیشتر از وی خواسته بودند تا پیششان بیاید، سرزنش کرد و درخواست کرد تا اجازه دهند، وی به یکی از سرزمین های اسلامی برود که در آنجا امنیتش تأمین باشد، اما دوباره به وی گفته شد که اول از همه باید تسلیم یزید شود.

حسین(ع) در پاسخ گفت که هیچگاه خودش را همانند یک برده تسلیم نمی کند. حسین(ع) از اسب پیاده شد و دستور داد تا مهار اسب را ببندند به نشانه اینکه هرگز از معرکه جنگ فرار نخواهد کرد.

حسین فتاحی، نویسنده این دو کتاب، با کلامی رسا، درست و توانمند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کرده و این ارتباط توانسته است مفاهیم صحیح و حقیقی را به مخاطبان خود منتقل کند.

در بخش هایی از این کتاب آمده؛ «... حالا دیگر یاران حسین همه شهید شده بودند. پسرعموها و اقوامش شهید شده بودند و حسین تنها شده بود... حسین نگاهی به لشکرگاه یزید و نگاهی به خیمه گاه خود انداخت و به طرف خیمه رفت... .»

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
محصولات مرتبط