حساب کاربری
تماس با ما

کتاب از خط تا خط

کتاب از خط تا خط

  • 90,000 تومان
  • 79,200 تومان

درباره کتاب از خط تا خط
 این کتاب در سه بخش تدوین شده است؛ بخش نخست شامل آثاری است که با الهام از خوشنویسی ایرانی آفریده شده‌اند. دومین و سومین بخش کتاب نیز شامل آثاری است که بر اساس دو نوع طراحی حروف ابداعی خلق شده‌اند. این دو نوع طراحی حروف را من در کتاب با عناوین «فارسی مدرن 1» و «فارسی مدرن 2» نامگذاری کرده‌ام. 
سعیدی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های اصلی آثاری که در این کتاب درج شده‌اند، گفت: در آثار بخش نخست کتاب من سعی کردم به جز توجه به فرم خوشنویسی و خط، جنبه مفهومی و تصویری نهفته در آن را نیز بازتاب دهم. در قبل استادانی که در روند آفرینش آثار گرافیکی خود از خوشنویسی بهره می‌برند، تنها به مقوله فرمالیسم خط توجه داشتند، اما کار من هر دو جنبه خوشنویسی یعنی هم فرم و تصویر و هم مفهوم را در برمی‌گیرد.
وی درباره ویژگی دوم کتاب خود گفت: دیگر ویژگی مهم این کتاب در این است که پیش‌طرح نیز در کنار آثار اصلی آورده شده‌ است. 
این طراح و گرافیست در ادامه به مقدمه‌های کتاب «از خط تا خط» اشاره کرد و گفت: برای این کتاب پنج نفر از بهترین استادان دنیا در حوزه هنرهای تجسمی مانند «آلن لوکرنک» از فرانسه، «رنه ونر» و «نیکلاس تراکسلر» از سوییس، «یوجی ساتو» از ژاپن و «آیدین آغداشلو» از ایران، مقدمه نوشته‌اند.
«از خط تا خط» مجموعه آثار طراحی، گرافیکی و نقاشی‌خط، مهدی سعیدی با شمارگان دو هزار نسخه، 384 صفحه و بهای 70 هزار تومان از سوی انتشارات کتاب آبان روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
محصولات مرتبط