حساب کاربری
تماس با ما

کتاب آرامش

کتاب آرامش

  • 35,500 تومان
  • 31,240 تومان


اطلاعات کتاب آرامش

نام کتاب :

آرامش

 

نويسنده ، مولف :

آلن دوباتن

مترجم :

محمد کریمی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

کتاب سرای نیک

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

146 ص / رقعی شومیز(جلدنرم)

نوبت چاپ و سال چاپ :

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

موضوع :

ارتباط بین اشخاص - روابط بین اشخاص - جنبه های روانشناسی - آرامش و آسایش

شابک :

9786008957065

تگ ها :

کتاب آرامش,خرید اینترنتی کتاب آرامش,آلن دوباتن,محمد کریمی,نشر کتاب سرای نیک,کتاب ارتباطات,

کتاب آموزش رفتار اجتماعی,کتاب اصول و تکنیک های برقراری ارتباط موثر با دیگران,

کتاب روابط عمومی و ارتباطات,کتاب های آلن دوباتن,آرامش در زندگی,رسیدن به آرامش,آرامش درون,

آرامش اثر آلن دوباتن,کتاب روانشناسی,از بین بردن افکار منفی,درمان استرس,راهکارهای کاهش استرس,

آموزش کاهش استرس,کتاب آرامش با تخفیف,انتشارات کتاب سرای نیک


درباره کتاب آرامش آلن دوباتن

کتاب آرامش تألیف آلن دوباتن ترجمه محمد کریمی انتشارات کتاب سرای نیک

کتاب آرامش نوشته‌ی آلن دوباتن، اثری مصور از مجموعه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» است که به طور نظام‌مند به طیفی از مسائلی که سرچشمه‌ی اضطراب‌ها، خشم‌ها و عصبانیت‌های شما هستند، می‌پردازد.

آلن دوباتن (Alain de Botton) با پرداختن به طیفی از جدی‌ترین معضلات که نتیجه فقدان خودشناسی، همدلی و ارتباط است در کتاب آرامش (Calm) به شکافتن علت‌ها و محتوای مشکلات گوش می‌سپارد تا به واسطه‌ی درک صبورانه و ارزشمندی که از زوایای نامناسب ذهنتان حاصل می‌کند، به شرایطی سراسر آرامش دست یابید.

آرامش برای همه جذابیتی عمیق و طبیعی دارد. اکثر شما آرزو دارید صبورتر، متین‌تر و آسوده‌تر باشید و بتوانید در کمال آرامش و شوخ‌طبعی با شکست‌ها و ناراحتی‌های زندگی روبه‌رو شوید.

اما چندان نمی‌دانید چطور به آرامش برسید و از این جهت در ابتدای راه هستید. اضطراب در روزها و شب‌های شما رخنه کرده است و تقریباً همیشه در پس‌زمینه‌ی زندگی‌تان حضور دارد. چه بسا در همین لحظه هم اضطراب داشته باشید.

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های مهم در زندگی‌ست که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیرید که آرامش‌تان را از دست داده‌اید یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌اید. قرار نیست با تنفس عمیق یا نوشیدن دم‌نوش به آرامش برسید، بلکه باید در موردش فکر کنید.

در سال‌های اخیر در غرب، واکنش خاصی به اضطراب‌ها بسیار رایج شده است. این واکنش برگرفته از سنت‌های بودایی و تمرکز آن بر خالی کردن ذهن از طریق انجام مراقبه است. ایده این است که بسیار آرام و شاید در وضعیت بدنی خاصی، بنشینیم و با تمرینات مختلف سعی کنیم محتویات ذهن خود را خالی کنیم. هدف این است که موضوعات آشفته و گنگ را از ضمیر خودآگاه به حاشیه برانیم و فضای مرکزی ذهن را خالی و آرام و تا حد امکان خودآگاهی را از خود دور کنیم.

هر بار که در رسیدن به آرامش شکست می‌خورید، می‌توانید به تحلیل آن بپردازید تا چیزهایی مفید و ارزشمند در مورد خود کشف کنید. هرگونه نگرانی، ناکامی، بی‌تابی یا خشمِ ناگهانی، بصیرت‌های مهمی در بطن خویش دارد که در اختیار شما بگذارد؛ به این شرط که زحمت رمزگشایی آن‌ها را به جان بخرید.

راه مطلوب برای رسیدن به آرامش این نیست که ذهن خود را خالی کنید، بلکه باید به شکلی دقیق‌تر و آهسته‌تر به تجارب ناراحت کننده‌ی خود بنگرید، با این هدف که نگرانی‌های بنیادین را کشف و روشن کنید.

این کتاب می‌کوشد با صبر و حوصله علل مهم‌ترین استرس‌هایمان را واکاوی کند و مجموعه‌ای از استدلال‌های متقاعد کننده، زیبا و گاهی طنزآمیز در اختیارمان بگذارد تا بتوانیم در برابر هرس و خشم از خود محافظت کنیم.


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
محصولات مرتبط